3 Niedziela Wielkanocna

3 Niedziela Wielkanocna

26 IV 2020

W związku z panującą sytuacja w kościele, w czasie Mszy św., może uczestniczyć 31 osób. Dlatego, aby umożliwić większej liczbie parafian uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii została zwiększona liczba Mszy św. Eucharystia będzie sprawowanae o godz: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00.

W ciągu tygodnia, codziennie, przed Mszą św. wieczorną jest adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość przystąpienia w tym czasie do sakramentu pokuty.

Środa – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy

Piątek – wspomnienie św. Józefa rzemieślnika. Rozpoczynamy miesiąc maj, miesiąc w którym sposób szczególny czcimy Matkę Bożą podczas nabożeństw majowych. Nabożeństwa Majowe, w naszym kościele, będą odprawiane w tygodniu przed Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę i święta również przed Mszą św. o godz. 18.00.

Jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, dlatego też w czasie nabożeństwa majowego odmówimy modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Sobota Ponieważ Niedziela Wielkanocna nie przyjmuje Uroczystości, dlatego Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski obchodzimy w sobotę 2 maja. Msze św. w tym dniu, w naszym kościele, będą odprawiane według obecnego porządku niedzielnego, czyli o godz: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00

Podczas Mszy św. odnowimy Śluby Jasnogórskie.

Msze św., które z racji tej Uroczystości były odprawiane przy kapliczce na Odwiślu i w Glewcu, z powodu obecnej sytuacji, zostaną odprawione w późniejszym terminie

Jest to również  Pierwsza Sobota Miesiąca, w którą czcimy Niepokalane Serce NMP

Wieczorem przed Msza św. o godz. 17.30 odmówimy różaniec wynagradzający za grzechy świata popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP.