Drodzy Przyjaciele!

Kilka ważnych ogłoszeń.

W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca. Dzień modlitwy za kapłanów i o kapłanów. Prośmy Pana Żniwa, aby powołał z naszej parafii młodych ludzi do stanu kapłańskiego i zakonnego. Módlmy się, aby nigdy nie zabrakło serc gotowych oddać życie na Służbę Pana.

I Piątek miesiąca

Pierwszy piątek, kiedy nie będzie spowiedzi. Niektórzy przeżywają dziewięć pierwszych piątków i pięć pierwszych sobót. Należy pamiętać, że sytuacje nadzwyczajne, a taką mamy teraz, nie powodują przerwy w ciągłości tej modlitwy. Po ustaniu pandemii można ją będzie dalej kontynuować. Zachęcam natomiast wszystkich, którzy przeżywają te nabożeństwa, aby w te dwa dni przyjęli Pana Jezusa w sposób duchowy. Prosimy, aby rodzice wraz ze swoimi dziećmi, które odprawiają I piątki miesiąca, w tym dniu odmówiły Litanię do Najświętszego Serca Jezusa.

Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski zachęca wszystkie rodziny, aby w piątek lub w sobotę przed Niedzielą Palmową, przeżyły rodzinne nabożeństwo pojednania. Zapewne nie wszyscy będą mogli w tym roku
przystąpić do sakramentalnej spowiedzi, ale wspólna modlitwa pokutna, przeżywana w domu, może być ważnym wydarzeniem na drodze wielkopostnego nawrócenia. Można odczytać fragment Pisma Świętego, odmówić wybrane modlitwy, a następnie przeprosić Boga za grzechy oraz przeprosić się nawzajem za wszystko, co raniło członków rodziny.

Wraz z modlitwą podejmujmy post. W szczególny sposób proszę o podjęcie postu w piątek przed Niedzielą Palmową. Mamy wiele świadectw biblijnych, a także z historii Kościoła, że wspólny post jest potężną bronią w walce z grzechem, a także w pokonaniu innego zła, jakie pojawia się w życiu ludzi. W tym przypadku prośmy szczególnie o zwycięstwo nad pandemią koronawirusa.

I Sobota miesiąca

Osoby, które odprawiają Pięć Pierwszych Sobót prosimy, aby odmówiły w tym dniu Różaniec, prosząc Panią Fatimską o oddalenie od nas tej strasznej epidemii.

Odwiedziny chorych

Tradycyjnie w tym dniu odwiedzaliśmy chorych z posługą sakramentalną. W obecnych warunkach jest to utrudnione, jednak przy zachowaniu należytych zasad higieny i bezpieczeństwa jest możliwość odwiedzin chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną, w szczególności tych, którzy o to poproszą. Jednocześnie zwracamy się z prośbą do chorych o wyrozumiałość, a członków rodziny o wspólną modlitwę z chorymi i umożliwienie im przeżywania Eucharystii przez środki przekazu. Prosimy, aby zastanowić się i jeżeli jest taka potrzeba, aby kapłan odwiedził chorych, prosimy zgłosić to telefonicznie do nas. Prosimy dzwonić na numer parafialny w godzinach 7:30 – 8:30 oraz 18:30 – 19:00 i zgłosić potrzebę odwiedzin. Przypominamy jednocześnie, iż jest możliwość przyjęcia Komunii Duchowej, O Komunii Duchowej będzie osobny wpis na stronie internetowej naszej parafii.

Przeżywany przez nas czas próby i doświadczenia jest ciężkim czasem, ale jest to dobra okazja do pogłębienia naszych rodzinnych relacji. Może warto sobie przypomnieć, że mamy w domu dzieci i wspólnie z nimi się pomodlić. Przypomnijmy sobie, że mamy wśród nas chorych i cierpiących. Usiądźmy z nimi, obejrzyjmy wspólnie transmisję Eucharystii, pomódlmy się z nimi na różańcu. Przypomnijmy sobie, że mamy żonę, męża, dzieci, rodziców. Powiedzmy im, że ich kochamy. Że są dla nas bardzo ważni, częścią naszego życia. Tak nie wiele potrzeba, aby na nowo miłość zagościła w naszych domach. Śpieszmy się kochać ludzi. Tak szybko odchodzą… Kochamy wciąż za mało i zawsze za późno…