III Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne  3 Niedziela Zwykła

26 I 2020

W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Wszystkim rodzinom, które odwiedziliśmy wraz z księdzem wikariuszem pragniemy bardzo serdecznie podziękować za życzliwość, gościnność i serdeczne przyjęcie (także za transport – za przyjazd i odwożenie księdza, a w niektórych rejonach również za podwożenie księdza). Pragniemy, również, podziękować za wszystkie ofiary złożone w czasie kolędy. Część z tych ofiar zostanie przez nas przekazana na nasze Seminarium Duchowne w Krakowie, na Bratnią Pomoc Kapłańską, na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie, na Caritas oraz na Misje. Wszystkim jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.

Wtorek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

Środa – Zapraszamy na Mszę św. na godz. 18.00 oraz nowennę do Matki Bożej Nieustającej pomocy. Również we środę przed Mszą św. o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

Piątek – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera. Wyjątkowo w tym tygodniu w piątek od  godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.(ponieważ w sobotę z naszej parafii wyjeżdża pielgrzymka do Fatimy)

Sobota – przypada pierwsza sobota miesiąca. Po mszy św. o godz. 7.00 odprawimy nabożeństwo pierwszo sobotnie. W czasie nabożeństwa, wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu, odmówimy różaniec wynagradzający za grzechy świata popełnione  przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP.

Niedziela – Święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu obchodzimy XXIV Dzień Życia Konsekrowanego. Święto Ofiarowania Pańskiego jest również nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej, dlatego też tradycyjnie na wszystkich Mszach św. będziemy również poświęcali gromnice. W tym dniu również będzie po każdej Mszy św. zbiórka do puszek przeznaczona na zakony kontemplacyjne.

Wszystkim, którzy w minioną niedzielę, złożyli ofiary w kopertach na kościół składam serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać.

Rodziców dzieci przygotowujących się w tym roku do Pierwszej Komunii Św. zapraszamy po feriach w środę (tj. 12 lutego) na Mszę św. o godz. 18.00 a po niej będzie spotkanie organizacyjne w kościele.

W sobotę, 1 lutego, o godz. 6:00 zbiórka pod Kościołem wszystkich wyjeżdżających na pielgrzymkę do Fatimy. Bardzo prosimy o punktualność.