Kolędnicy Misyjni

26 grudnia w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia można było dostrzec, jak uliczkami parafialnych miejscowości przemykają Kolędnicy Misyjni.  To właśnie tu w parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Igołomi kultywowana jest tradycja kolędowania połączona z misją zebrania funduszy na szczytny cel. Patronat nad tym wydarzeniem objęli Siostra Helena Albertynka oraz Ksiądz Michał Widła Wikariusz tutejszej parafii. To właśnie ich zapał i zaangażowanie zachęciły kandydatów do wcielenia się w rolę Kolędników Misyjnych. W świąteczne popołudnie, przy wtórze kolęd, odwiedzali oni pobliskie miejscowości i pukali do miejscowych domostw. Uroku całości dodały kolorowe stroje kolędników, dźwięki przygrywane na instrumentach oraz żarliwie śpiewane melodie. Parafianie, którzy otworzyli drzwi, a tak naprawdę swoje serca, usłyszeli kolędy oraz życzenia wszelkiej pomyślności i zdrowia w Nowym, 2020 Roku. Hojnie dziękowali za kolędę ofiarami pieniężnymi oraz słodkościami. Finałowym akcentem było wspólne zdjęcie Kolędników Misyjnych oraz słowo wdzięczności od organizatorów. Najmłodsi kolędnicy mieli radość w oczach i w sercach, a opiekunowie poczucie dobrze spełnionej misji. W kuluarach słychać było plany wspólnego kolędowania w następnym roku.

Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom za każdą ofiarę złożoną do puszki kolędników.

Opiekunowie grupy: Elżbieta i Mirosław Jelonek