II Niedziela Adwentu

Ogłoszenia parafialne 2 Niedziela Adwentu

8 XII 2019

Dzisiejsza druga niedziela Adwentu przeżywana jest w Kościele jako niedziela modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Dlatego też po każdej Mszy św. jest możliwość wsparcia materialnego ofiarami, które zbierają ministranci przy wyjściu z kościoła. Wszystkim wspierającym dzieło pomocy Kościołowi na Wschodzie składam serdeczne Bóg zapłać.

Bardzo serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy uczestniczą w roratach. Niech Pan Bóg im błogosławi i by dalej wytrwali w tym adwentowym czuwaniu a równocześnie zachęcamy tych, którzy jeszcze nie byli na roratach – do uczestnictwa.  Roraty w naszym kościele są odprawiane codziennie dla dorosłych o godz. 7.00. Dla dzieci i młodzieży roraty są o godz. 18.00. Zachęcamy bardzo serdecznie do licznego uczestnictwa.

Środa –  wspomnienie św. Damazego I, papieża

Czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe

Piątek –  wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy

Sobota –  wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

Bóg zapłać tym rodzinom, które w minioną niedzielę złożyły ofiary w kopertach na Kościół. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.

Parafianom z Zofipola, z Odwiśla oraz z Luborzyczki pragnę  serdeczne podziękowania za złożoną „petytę”.

Świece wigilijne Caritas w ramach „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” są  wystawione na ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Ofiary składane za świece są przeznaczone na Caritas.

Za tydzień Oaza z naszej parafii organizuje Kiermasz Bożonarodzeniowy. Pieniądze zebrane podczas kiermaszu zostaną przeznaczone na Hospicjum. Zachęcamy do włączenia się w ten szczytny cel.

Pan Organista kontynuuje roznoszenie opłatków do naszych domów. Przyjmijcie Go jako zwiastuna Świąt Bożego Narodzenia pamiętając, że ofiary składane panu Organiście są wynagrodzeniem za cały rok jego pracy w naszym Kościele.

HARMONOGRAM ROZNOSZENIA OPŁATKÓW NA BIEŻĄCY TYDZIEŃ:

11.12.2019 r. – środa – od godz. 12.30 – domy przy Kościele do p. Frejek, Igołomia od p. Płatek oraz Stare Zofipole do p. Tkaczyk

12.12.2019 r. – czwartek – od godz. 11.30 – Koźlica

13.12.2019 r. – piątek – od godz. 11.30 – Błonia Wiślana