I Niedziela Adwentu

Ogłoszenia parafialne 1 Niedziela Adwentu

                                   1 XII 2019

Dzisiaj pierwsza niedziela nowego roku liturgicznego – Adwent. Bardzo serdecznie zachęcamy do dobrego i świętego przeżycia czasu Adwentu,  aby jak najpiękniej od strony duchowej przygotować się na  przeżycie Bożego Narodzenia. Roraty w naszym kościele będą odprawiane codziennie dla dorosłych o godz. 7.00. O godz. 6.30 będziemy śpiewać godzinki do Matki Bożej. Dla dzieci i młodzieży roraty będą o godz. 18.00. Zachęcamy, bardzo serdecznie, do licznego uczestnictwa.

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu przeżywamy:

Wtorek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

Środa – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy

Piątek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa Jest to zarazem Pierwszy Piątek Miesiąca. Po południu spowiedź od godz. 16.30.

Sobota – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Jest to pierwsza sobota miesiąca. Rano po Mszy św. o godz. 7.00 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu nabożeństwo wynagradzające za grzechy świata popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Marii Panny, podczas którego odmówimy różaniec, a od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

Niedziela – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dnia zapraszamy rodziców wraz z  dzieci przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Świętej na Mszę Świętą na godz. 11.30, w czasie której zostaną dla nich poświęcone medaliki.

15 grudnia po Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie dotyczące pielgrzymki do Fatimy. Więcej informacji na parafialnej stronie internetowej.

Bóg zapłać tym rodzinom które w minioną niedzielę złożyły ofiary w kopertach na Kościół. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.  Również Bóg zapłać za złożoną petytę parafianom z Igołomi: ul. Błonia Wiślana, z Igołomi Szosa od p. Renaty Ciesielskiej do p. Józefy Paluch, z Igołomi od p. Andrzeja Walor do p. Janiny Dąbek, z Igołomi Stara Droga, oraz z Tropiszów od p. Blitek do p. Hardyn. Już dziś pragniemy podać do wiadomości że spowiedź parafialna przed Bożym Narodzeniem będzie w naszej parafii w środę 18 grudnia.

Pan Organista kontynuuje roznoszenie opłatków do naszych domów. Przyjmijcie Go jako zwiastuna Świąt Bożego Narodzenia pamiętając, że ofiary składane panu Organiście są wynagrodzeniem za cały rok jego pracy w naszym Kościele.

HARMONOGRAM ROZNOSZENIA OPŁATKÓW NA BIEŻĄCY TYDZIEŃ:

2.12.2019 r. – poniedziałek – od godz. 13.30 – Majątek Igołomski

3.12.2019 r. – wtorek – od godz. 14.30 – Igołomia Stara Droga

4.12.2019 r. – środa – od godz. 12.30 – Odwiśle od Majątku Igołomskiego do p. Motylskich

5.12.2019 r. – czwartek – od godz. 11.30 – Odwiśle od p. Ryńskich

6.12.2019 r. – piątek – od godz. 11.30 – Igołomia od Złotnik

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.