XXXIV Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne 34 Niedziela Zwykła

24 XI 2019 

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Dzisiaj ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Ta Uroczystość skłania nas do dziękczynienia Chrystusowi za wszystkie łaski otrzymane od Niego w tym roku liturgicznym. To również czas przebłagania za wszelkie grzech przez nas popełnione oraz prośba by Chrystus Król Wszechświata nasz Pan i Zbawca obdarzał nas błogosławieństwem i miał miłosierdzie dla nas i całego świata.  Na Mszy św. o godz. 11.30 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanie do Serca Pana Jezusa oraz Akt zadośćuczynienia i wynagrodzenia.

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu przeżywamy:

Środa – Przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, a o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Piątek – O godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia.

Sobota – Święto Św. Andrzeja Apostoła.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nowy rok liturgiczny – Adwent. Już dziś bardzo serdecznie zachęcamy do dobrego i świętego przeżycia czasu Adwentu,  aby jak najpiękniej od strony duchowej przygotować się na  przeżycie czasu Bożego Narodzenia, a kiedyś naszego osobistego spotkania z Bogiem w wieczności, kiedy Bóg nas do Siebie powoła.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować rodzinom,  które w minioną niedzielę złożyły ofiary w kopertach na kościół. Serdeczne Bóg zapłać. Pragnę również podziękować za złożoną petytę przez parafian z Igołomi – od mieszkańców firmy Polan, oraz parafianom z Glewa.

Zachęcamy do indywidualnej adoracji Chrystusa w Najświętszym Sakramencie codziennie od godz. 17.30  do 18.00, a w niedzielę od godz. 15.30 do 16.00

Pan Organista kontynuuje roznoszenie opłatków do naszych domów. Przyjmijcie Go jako zwiastuna Świąt Bożego Narodzenia pamiętając, że ofiary składane panu Organiście są wynagrodzeniem za cały rok jego pracy w naszym Kościele.

HARMONOGRAM ROZNOSZENIA OPŁATKÓW NA BIEŻĄCY TYDZIEŃ:

26.11.2019 r. – wtorek – od godz. 14.15 – Tropiszów ul. Kamienna

27.11.2019 r. – środa – od godz. 12.30 – Tropiszów Zakopane

28.11.2019 r. – czwartek – od godz. 11.30 – Glewiec

29.11.2019 r. – piątek – od godz. 11.30 – Tropiszów Środek wsi od p. Słoma oraz Sachalina

30.11.2019 r. – sobota – od godz. 9.00 – Tropiszów od Brzostku do p. Witulskich

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.