XXXIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne 33 Niedziela Zwykła

17 XI 2019  

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, dziewicy i męczennicy. Obchodzimy także  III Światowy Dzień Ubogich. Po każdej Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary do puszek na wsparcie tego dzieła. Wszystkim wspierającym to dzieło składamy serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu przeżywamy:

Poniedziałek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

Wtorek – wspomnienie bł.Salomei, zakonnicy

Środa – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera Przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej a o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

Piątek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. O godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia

Pragnę bardzo serdecznie podziękować rodzinom, które w minioną niedzielę złożyły ofiary w kopertach na kościół. Serdeczne Bóg zapłać.

Przyszła niedziela obchodzona jest jako ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Ta Uroczystość skłania nas do dziękczynienia Chrystusowi za wszystkie łaski otrzymane od Niego w tym roku liturgicznym. To również czas przebłagania za wszelkie grzech przez nas popełnione oraz prośba by Chrystus Król Wszechświata nasz Pan i Zbawca obdarzał nas błogosławieństwem i miał miłosierdzie dla nas i całego świata.  Na Mszy św. o godz. 11.30. wobec wystawionego Najświętszego sakramentu odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i odmówimy Akt wynagradzający za grzechy.

Dziś na wszystkich Mszach Świętych błogosławimy OPŁATKI BOŻONARODZENIOWE. Od jutra pan Organista rozpocznie roznoszenie opłatków do naszych domów. Przyjmijcie Go jako zwiastuna Świąt Bożego Narodzenia pamiętając, że ofiary składane panu Organiście są wynagrodzeniem za cały rok jego pracy w naszym Kościele.

HARMONOGRAM ROZNOSZENIA OPŁATKÓW NA BIEŻĄCY TYDZIEŃ:

18.11.2019 r. – poniedziałek – od godz. 13.30 – Wąsów

20.11.2019 r. – środa – od godz. 12.30 – Glew

21.11.2019 r. – czwartek – od godz. 11.30 – Glewiec

22.11.2019 r. – piątek – od godz. 11.30 – Luborzyczka

23.11.2019 r. – sobota – od godz. 9.00 – Czernichów

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.