XXXII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne 32 Niedziela Zwykła  

10 XI 2019

Przeżywamy dziś w Kościele XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Warto w tym dniu wspomnieć, że co roku ginie za wiarę w Chrystusa 105 tyś. chrześcijan. (tj. co 5 min ginie jeden chrześcijanin). 200 mln chrześcijan jest brutalnie prześladowanych. w 116 krajach łamie się prawo do wolności religijnej, a 350 milionów chrześcijan poddawanych jest różnym formą dyskryminacji.  W tym roku w całej Polsce są organizowane zbiórki na pomoc prześladowanym Chrześcijanom w Sudanie, gdzie 7 mln ludzi głoduje, 3,5 mln nie ma dachu nad głową, a dzieci są zmuszone do działań zbrojnych. Po każdej Mszy św. dzisiaj będzie możliwość złożenia ofiary do puszek na pomoc prześladowanym chrześcijanom. Wszystkim wspierającym to dzieło pragniemy wyrazić wielką wdzięczność – serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu przeżywamy:

Poniedziałek – 11 XI – przeżywamy 101 rocznicę odzyskania przez nasz Naród Niepodległości. Szczególną modlitwą otaczamy w tym dniu naszą Ojczyznę. Gminne obchody Święta Niepodległości, w tym roku, odbędą się w naszej parafii. Uroczysta Msza św. za naszą Ojczyznę zostanie odprawiona w tym dniu o godz. 11.30. Mszę Świętą poprzedzi Koncert Patriotyczny w wykonaniu Orkiestry Dętej Hejnał o godz. 11.00. Po Mszy św. nastąpi przemarsz na cmentarz pod grób Nieznanego Żołnierza, gdzie zostaną złożone wieńce.

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich na tę uroczystość. Niech to wyjątkowe Święto będzie czasem wielkiego dziękczynienia Bogu za dar naszej wolnej Ojczyzny, a równocześnie wielką modlitwą do Boga o błogosławieństwo.

Wtorek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika. W tym dniu przypada 30 rocznica kanonizacji Św. Brata Alberta. Z tej okazji o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za dar naszego Wielkiego Świętego. Prosić będziemy również przez wstawiennictwo Św. Brata Alberta w intencji Duchowych Współpracowników Albertyńskich, a także za Zgromadzenia przez niego założone. Szczególną naszą modlitwą otoczymy nasze siostry albertynki. Serdecznie zapraszamy do tej wspólnej modlitwy.

Środa – wspomnienie pierwszych męczenników Polski: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna. Przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, a o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Piątek – wspomnienie św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła. O godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

Niedziela – Obchodzimy w tym dniu III Światowy Dzień Ubogich. Po każdej Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary do puszek na wsparcie tego dzieła.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować rodzinom, które w minioną niedzielę złożyły ofiary w kopertach na kościół. Serdeczne Bóg zapłać.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.