XXX Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne

30 Niedziela Zwykła  – Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego   

  27 X 2019

Na wypominki przyjmujemy po każdej Mszy św. w zakrystii. Za zmarłych będziemy się modlić w każdą niedzielę przed Mszą, a w każdy trzeci piątek miesiąca o godz. 18.00 jest odprawiona Msza św. za wszystkich zmarłych wypominanych w naszym kościele.

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu przeżywamy:

W czwartek przed Uroczystością Wszystkich Świętych będzie spowiedź od godz. 16.00. Będzie to zarazem spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca, który będziemy przeżywać w dzień Wszystkich Świętych. Dlatego bardzo serdecznie zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty, aby naszą modlitwą i Komunią św. wypraszać u Boga odpusty za naszych zmarłych.

Czwartek –  zakończenie nabożeństw różańcowych o godz. 17.00.

Piątek –  Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte odprawiamy w naszym kościele o godz. 8.00, 9.30 i 11.30. O godz. 13.30 rozpoczniemy na cmentarzu  procesje żałobną, czasie której będziemy odmawiali różaniec połączony z wypominkami za zmarłych. Na zakończenie procesji zostanie na cmentarzu odprawiona Msza św. W tym dniu w kościele nie będzie doprawiana Msza św. o godz. 16.00. Uroczystość Wszystkich Świętych przypada w tym roku  w  I Piątek Miesiąca.

Zgodnie z tradycją Kościoła:

  1. Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną w uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę oraz wypełnić inne warunki, jak spowiedź sakramentalna, Komunia święta i modlitwa w intencji Ojca Świętego
  2. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust ten od 1 do 8 listopada włącznie jest odpustem zupełnym, w inne dni roku – cząstkowym.

Sobota – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze św. w tym dniu są odprawiane w kościele o godz. 7.00 i 18.00 oraz na cmentarzu w kaplicy o godz. 9.00 i 15.00.

Jest to również pierwsza sobota miesiąca. Rano po Mszy św. o godz. 7.00 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu Nabożeństwo Wynagradzające za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Marii Panny, podczas którego odmówimy różaniec, a od godz. 10.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

Bardzo serdecznie pragnę podziękować rodzinom które w minioną niedzielę złożyły ofiary w kopertach na kościół. Serdeczne Bóg zapłać.  Również Bóg zapłać parafianom z Koźlicy za złożoną petytę.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.