XXVIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne

28 Niedziela Zwykła 13 X 2019

Dzisiaj w całej Polsce przeżywamy XIX Dzień Papieski pod hasłem: Wstańcie, chodźmy. Po każdej Mszy św. zbierane są ofiary do puszek na kształcenie młodzieży z ubogich rodzin. Wszystkim wspierającym ten żywy pomnik św. Jana Pawła II serdeczne Bóg zapłać.

Trwa miesiąc październik – przypominamy że nabożeństwa różańcowe w naszym kościele są odprawiane codziennie o godz. 17.00 a w niedzielę przed Mszy św. o godz. 16.00. Bardzo serdecznie i gorąco zapraszamy do licznego uczestnictwa w tych nabożeństwach. Dziękuje również za poprowadzenie rozważań i modlitwy różańcowej w sobotę Członkiniom Róży z Zofipola  a w najbliższą sobotę prosimy o poprowadzenie różańca Różę z Tropiszowa.

W dzisiejszą niedzielę  (13 X) zapraszamy na ostatnie już w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się ono o godz. 19.00 Różańcem Fatimskim, a o godz. 20.00 będzie Msza św. z kazaniem. Następnie zostanie odprawiona procesja. W tym dniu nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 16.00, ponieważ będzie on połączone z Nabożeństwem Ffatimskim.

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu przeżywamy:

Poniedziałek – wspomnienie Św. Kaliksta I, papieża i doktora Kościoła

Wtorek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

Środa – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. O godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe połączone z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

Piątek – święto św. Łukasza Ewangelisty.

W sobotę serdecznie zapraszamy kandydatów na ministrantów na godz. 10.00 do kościoła.

Niedziela – Przeżywamy Uroczystość Św. Jana Kantego – głównego patrona naszej Archidiecezji.  W tym dniu swoje imieniny obchodzi nasz Ksiądz Proboszcz. Na Mszy o godz. 11.30 będziemy w sposób szczególny modlić się w Jego intencji. Otoczmy go swoją modlitwą wypraszając dla niego bł. Boże
i opiekę Matki Najświętszej przez wstawiennictwo św. Jana Kantego.

Na wypominki przyjmujemy dzisiaj po każdej Mszy św. a w tygodni również po Mszach św. w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.