„Idźcie i głoście”

W uroczystość św. Szczepana po uroczystym błogosławieństwie i rozesłaniu w czasie Eucharystii młodzież i dzieci przygotowani przez ks. Damiana Kuchtę i s. Helenę albertynkę ruszyli podzieleni na grupy w różne zakątki naszej parafii by nieść Dobrą Nowinę o narodzeniu Chrystusa, dzielić się radością i młodzieńczym entuzjazmem i oczywiście przesłaniem misyjnym, które pozostawiliśmy w każdej rodzinie. Kolędowanie misyjne stało się już tradycją naszej parafii. We wszystkich domach byliśmy oczekiwani i bardzo serdecznie przyjmowani. Oprócz ofiar pieniężnych zebraliśmy również słodycze. Najbardziej cieszyliśmy się jednak radością jaką sprawialiśmy wszystkim, których odwiedziliśmy. Okazało się, jak zawsze, że ci, którzy obdarowują, również zostają obdarowani. Dla naszej licznej grupy misyjnej było to szczególnie ważne ze względu na rozpoczęty w Uroczystość Bożego Narodzenia Rok Świętego Brata Alberta – naszego Rodaka, który uczy nas, by każdy był dobry, jak chleb i swoją dobrocią dzielił się z innymi.

s. Helena

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.